Як вам може стати у пригоді давній мозок

Ми захоплюємося психологією переконання і застосовуємо її до бренд-комунікації. Одна з теорій, якою ми користуємося, — про давній мозок.

4’000 років цивілізації не здатні перемогти 2’000’000 років боротьби за виживання. Ці два мільйони років наші пращури випрацьовували у собі рефлекси і реакції, що дозволяють швидко і вірно орієнтуватися у небезпечному середовищі. У спадок від них нам залишився так званий «давній мозок» або «мозок рептилії». Він розташований у головному мозоку у основи черепа і відповідає за найбазовіші речі, пов’язані з виживанням.

У процесі еволюції до мозоку рептилії додався «мозок мавпи», який відповідає за емоційність, а потім і власне «мозок людини», якому ми завдячуємо нашим раціональним мисленням. Але мозок рептилії залишається сильним і впливає на поведінку, зокрема споживацьку.


Що ми знаємо про мозок рептилії.

Давній мозок противиться змінам. Знайоме ≅ безпечне. Незнайоме — це ризик, страх, «все ж і так добре було». Тому потрібно пояснювати плюс є ще пара прийомів, що дозволяють «умовити» обережну ящірку.

Давній мозок чутливий до контрастів.

Тактильність, в тому числі візуальна, відчувається найдавнішими нашими нервовими закінченнями.

Давній мозок віддає перевагу картинкам, а не словам. Вын любить візуальні метафори.

Давній мозок не оперує абстрактними поняттями. Зате чудово розуміє емоції.

Ящірці подобаються концепти «нори» і «простору».

Давній мозок потребує почуття завершеності.

Мозку рептилії постійно потрібно підтвердження. «Він буде сперечатися з усією іншою головою, вимагаючи ще один, хоча б маленький, доказ, що все буде добре, що приймається правильне рішення. Ящірці не соромно за свою тривожність». Сет Годін, з чомусь закритого блогу

І давній мозок любить себе. «Що з цього мені» — це не егоїзм, а закон виживання.

Якщо ви працюєте у В2В і думаєте про піар,
зв'яжіться з нами
v@b2bpr.com.ua
+38 067 502 99 41